من یک آیکیدو کار هستم

آیکیدو رشت مهندس پوررضا

از سال ۱۳۷۳ در سن ۶ سالگی تا سال ۱۳۸۵ ورزش های مختلفی تجربه کردم.

شروع ورزش سال ۱۳۷۳ در باشگاه رزمی استقلال رشت (واقع در میدان گاز رشت) زیر نظر استاد علیرضا سراباتی رشته کاراته بوده است. اما از سال ۱۳۷۴ علاقه م به کشتی هویدا شد و ذوق خرید یک دوبند و کفش کشتی بی خوابم کرد. سالن باهنر در میدان فرهنگ رشت یکی از مهمترین مراکز تمرین کشتی در رشت بود که ثبت نام کردند منو و سالیان سال زیر نظر مربیان همچون آقایان رضا مودبی، سید ابوالطالب فخرالدین، علی بشارتی تمرین کردم و از کشتی و دنیای جذاب کشتی لذت بردم.

متاسفانه علی الرغم علاقه به کشتی، به دلیل آسیب دیدگی سال ۱۳۸۵ مجبور به رهایی ورزش و کشتی شدم تا اینکه توسط شخصی به رشته آیکیدو معرفی شدم.

ابتدا در مقابل رشته آیکیدو و دفاع شخصی مقاومت کردم. چون از آسیب زدن و مشت و لگد خوشم نمیومد. تا اینکه با استاد بهرام جعفری پور ملاقاتی داشتم و یک جلسه مهمان در کلاس ایشون حضور داشتم. از جلسات اول متوجه شدم دنیای آیکیدو با تمام رزمی هایی که در ذهن داشتم متفاوت است و از مشت و آسیب زدن و… خبری نیست. و هم اینکه آیکیدو شمشیری داشت بدون مبارزه که برای مداوای آسیب بجا مانده از کشتی به آن نیاز داشتم و بسیار مفید بود برام. رسما تمرینات خودم زیر نظر استاد بهرام جعفری پور شروع کردم.

تا اینکه در همایش های کشوری با استاد و رییس سبک در کشور یعنی شیهان آق ساقلو آشنا شدم. بعد تغییر سبک استاد بهرام، با توجه به اینکه به رشته اصیل آیکیدو علاقه مند بودم، زیر نظر شیهان آق ساقلو به ادامه تمرین خود پرداختم و تا کنون نیز ادامه دارد.

پس از تمرینات زیاد و سالهای متمادی حضور در کلاس های ویژه شیهان آق ساقلو در تهران و… در سال ۱۳۹۶ مفتخر به اخذ نمایندگی مستقیم از شیهان آق ساقلو و آیکیدو ایران در استان گیلان شدم و کلاس های مستقل آیکیدو در استان گیلان بنا نهادم.

همچنین در سال ۱۴۰۱ توانستم در آزمون رده دان قبول و موفق به کسب دان ۴ بین المللی از ژاپن بشوم.

فهرست